کتابخانه شیعه

انيس گنج دانايي کتاب است * * * فروغ صبح دانايي کتاب است

.

اگر باغبانی کارآزموده، بذری مرغوب و مستعد را در کشتزاری غنی و آماده بکارد، و این زمین با آفتاب مناسب و آب و کود اندازه و مراقبت های لازم پذیرایی شود، نتیجه آن: گل‎ها و ریاحین خوش آب و رنگ و عطر آگین، و نهال‎های برومند و آراسته می‎باشد. آئین آسمانی اسلام، مردان را همچون باغبان و زنان را همچون کشتزاری می داند که اگر به درستی گرد هم آیند، محصولات آن، گل هایی بهشتی خواهند بود ... دستورات و برنامه هایی که از جانب شارحان شریعت مقدس اسلام در بیان «آداب ازدواج و زناشویی» و «روش زندگی» بیان شده است، فنون لازم برای این کشتِ انسانی را در اختیار صاحبان خِرد قرار داده است تا بهترین بهره ها را نصیب خود سازند ....
.

(1.6 مگابایت، PDF)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
لينك كمكی: در صورتي كه لينك بالا در دسترس نيست: (كليك كنيد)

* * * * * * * * * *

در ابن جزوه به معرفی کلام معصومین (علیهم السلام) در رابطه با اثرات مادی و معنوی برخی از غذاهایی پرداخته می شود که در شکل ظاهری و فیزیکی و همچنین خلق و خوی نوزادان تاثیر می‎گذارند. عناوینی که این جزوه بر اساس آن طبقه بندی شده است عبارتند از: ((خرما؛ حنا؛ به؛ کاسنی؛ کندر؛ خربزه با پنیر؛ انار؛ سویق؛ گوشت با تخم مرغ)) و تاثیراتی که برای آن ها ذکر شده بطور کلی شامل موارد زیر می‎شوذ:


* بردبار و حلیم شدن فرزند
* پاک و زکی شدن فرزند
* زیبا و حسین شدن
* خوش‎خو و خوش‎رو شدن
* خوش‎بو شدن
* خوش‎رنگ شدن
* افزوده شدن عقل فرزند
* استحکام قلب فرزند
* شجاعت و دلیری (در پسران)
* خوش‎اندامی (در دختران)
* بیداردلی و آگاهی فرزند
* قوی شدن فرزند
* درشت شدن استخوان فرزند
همچنین: افزایش احتمال پسرزایی؛ تسریع در رشد فرزند؛ تسریع در باز شدن زبان فرزند.

[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۹۲ ] [ 10:42 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

کتاب آموزش های قبل از ازدواج را برای کاربران P30AF تهیه نمودیم، این کتاب به زبان فارسی و کامل بوده که شامل 270 صفحه میباشد. همچنان کتاب آموزش های پیش از ازدواج شامل 7 فصل بوده و سر فصلهای کتاب قرار ذیل است:

در فصل اول: ضرورت آموزش پيش از ازدواج

در فصل دوم: آشنايي؛ جذابيت؛ نظريه‌هاي آشنايي؛ مزيت‌ها و محدوديت‌هاي آشنايي؛ ده اشتباه در فرآيند آشنايي؛ خواستگاري

در فصل سوم: نظرية مثلثي عشق؛ عشق داستان است؛ چند نظرية ديگر؛ بازگشت به خانه يا فرار از خانه؛ تأثير روابط موضوعي بر انتخاب عشقي؛ انتخاب عشقي و تكميل كار ناتمام كودكي؛ تسهيل‌كننده‌هاي عشق؛ خصوصيات فرد عاشق؛ عشق ناگهاني؛ عشق مانيايي؛ عشق يك‌سويه؛ آگاهي از عشق؛ اظهار عشق؛ همراهي و دوري در زمان عشق؛ شناخت و هيجان در افراد عاشق؛ از عشق تا ترديد؛ برخورد با عشق؛ مرگ عشق؛ عشق زنده به گور شده؛ سوگواري براي عشق؛ افسانه‌هايي دربارة عشق

در فصل چهارم: انتخاب همسر؛ آيا ازدواج ساده است؟؛ آيا عشق كافي است؟؛ دلايل درست و نادرست ازدواج؛ افرادي كه براي ازدواج مناسب نيستند؛ اختلال شخصيت و نامناسب بودن براي ازدواج؛ افرادي كه براي ازدواج با يكديگر مناسب نيستند؛ روابطي كه مناسب ازدواج نيست؛ علائم هشداردهنده در ازدواج؛ ملاك‌ها و معيارهاي ازدواج موفق؛ پيش‌بيني‌كننده‌هاي ازدواج موفق

برای دانلود کتاب آموزش های پیش از ازدواج و مشاهده سرفصلهای دیگر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در فصل پنجم: نامزدي؛ تعريف نامزدي؛ مراحل ازدواج؛ تفاوت نامزدي با آشنايي؛ اهميت نامزدي؛ ازدواج اجباري؛ تعهد؛ مرزها و حريم‌ها؛ نامزدي در قانون؛ ترس از نامزدي؛ طول زمان نامزدي

در فصل ششم: دوران عقد؛ تعريف دوران عقد؛ تفاوت عقد با نامزدي؛ ضرورت‌ها و كاركردهاي دوران عقد؛ تجربة عقد بدون تجربة نامزدي؛ تجربة زندگي مشترك بدون تجربة عقد؛ موضوعات دوران عقد؛ موضوعات فردي؛ موضوعات بين فردي؛ موضوعات مربوط به خانوادة همسر؛ موضوعات بين خانواده‌ها؛ موضوعات مرتبط با خانوادة اصلي؛ موضوعات اقتصادي؛ جهيزيه؛ مهريه؛ مسكن؛ جشن ازدواج؛ ترديد در دوران عقد؛ تقسيم كار در فرآيند ازدواج

فصل هفتم: سال اوّل زندگي مشترك؛ عشق با گذر زمان تغيير مي‌كند؛ ازدواج، همسر شما را تغيير نمي‌دهد؛ ازدواج، تنهايي و دلتنگي را از بين نمي‌برد؛ از احترام تا انتقاد؛ نظرات والدين؛ آن‌چه باعث تداوم ازدواج مي‌شود؛ چالش‌هاي زندگي مشترك؛ ايجاد اعتماد؛ تعادل بين نياز به وابستگي و نياز به استقلال؛ رقيبان زندگي مشترك؛ داشتن فرزند، انتخاب در برابر شانس؛ آيا براي پدر و مادر شدن آماده هستيد؟

دانلود دانلود : دانلود رایگان با لینک مستقیم

[ یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ 21:36 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

 
واژه های پرستاری

واژه  های رایج پرستاری

اختصارات رایج

سطوح نرمال تست های آزمایشگاهی

داروهای رایج بیمارستانی

فایلهای کتاب:

[ پنجشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 21:16 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

 
بانک اطلاعات بارداری و زایمان

اين كتاب مشتمل بر اطلاعات لازم در خصوص زایمان، تولد، سقط و بارداری ناموفق ميباشد كه مطالب آن توسط اينجانب محمدرضا سلطاني زرندي از www.ninisite.com جمع آوری و با نرم افزار کاتب جهت استفاده در گوشي هاي همراه تدوين گرديده است.

نمونه ای از مطالب کتاب:

تخمك گذاري چيست؟
تخمك گذاري به زماني گفته مي شود كه يك تخمك (يا در برخي موارد نادر بطور طبيعي بيشتر از يك تخمك) از تخمدان آزاد مي شود و اين زمان را "دوره باروري" در سيكل قاعدگي مي نامند. هر ماه، يك تخمك در درون تخمدان شما به بلوغ مي رسد. هنگامي كه اندازه آن به حد معيني رسيد، تخمك از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله هاي فالوپ، به طرف رحم حركت مي كند. اينكه در هر بار، كدام تخمدان يك تخمك آزاد مي كند، نسبتا نامشخص است. آنچه مشخص است اين است كه وظيفه تخمك گذاري در سيكلهاي قاعدگي به صورت منظم و يكي در ميان، بين تخمدانها تقسيم نمي شود.

چگونه زمان بيشترين باروري، با تخمك گذاري مشخص مي شود؟
براي اينكه بهترين نتيجه را بگيريد و حامله شويد، بايد در مدت يك تا دو روز پيش از تخمك گذاري تا 24 ساعت پس از آن، آميزش داشته باشيد. دليل اين امر آن است كه اسپرمها مي توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمك نمي تواند بيشتر از 24 ساعت پس از تخمك گذاري به حيات خود ادامه دهد مگر اينكه لقاح صورت پذيرد.

اگر در حوالي زمان تخمك گذاري نزديكي داشته باشيد، احتمال حامله شدن شما افزايش مي يابد و شما مي توانيد خوشحال باشيد، زيرا شانس با شما همراه است: در زوجهاي معمولي كه مي توانند به صورت طبيعي بچه دار شوند، در هر دوره 20% احتمال بارداري وجود دارد. حدودا 85% از خانمهايي كه بدون استفاده از يكي از روشهاي جلوگيري از بارداري آميزش دارند، ظرف يكسال حامله مي شوند. شما مي توانيد با تعيين زمان دقيق تخمك گذاري، همچنين با افزايش آگاهي خود در مورد تغييرات هورموني و فيزيكي كه در هر ماه در بدن شما رخ مي دهد، احتمال حامله شدن خود را افزايش دهيد. همچنين شما مي توانيد از اين اطلاعات استفاده كرده و با خودداري از آميزش در نزديكي زمان تخمك گذاري، از بارداري جلوگيري كنيد. البته توجه داشته باشيد كه اين روش، بهترين روش جلوگيري از بارداري نيست و استفاده از آن ممكن است موفقيت آميز نباشد.

چگونه مي توانم زمان تخمك گذاري و حداكثر آمادگي براي بارداري را تشخيص دهم؟
زماني را كه دوره پريود بعدي شما آغاز مي شود در نظر بگيريد، سپس 12 تا 16 روز از آن كم كنيد. اين چند روز، همان محدوده زماني است كه احتمال تخمك گذاري شما در آن بسيار زياد است. براي خانمهايي كه يك دوره كامل آنها 28 روز طول مي كشد، چهاردهمين روز معمول روز تخمك گذاري است. براي استفاده از اين روش، شما بايد بدانيد كه دوره كامل شما معمول چند روز طول مي كشد.

با اين حال، بهترين روش براي تعيين زماني كه احتمال باروري شما در آن حداكثر است اين است كه به وضعيت بدني خود توجه كنيد و روش تشخيص نشانه هاي تخمك گذاري را فرا بگيريد.

تغيير در ترشحات دهانه رحم: هر چقدر روزهاي بيشتري از دوره شما بگذرد، حجم اين ترشحات افزايش پيدا كرده و بافت آنها نيز تغيير مي كند. اين تغييرات، بيانگر افزايش سطح هورمون استروژن در بدن شما است. هنگامي كه اين ترشحات شفاف، ليز و چسبنده باشد، احتمال باردار شدن شما به حداكثر مي رسد. به نظر بسياري از خانمها، ترشحات در اين دوره مانند سفيده تخم مرغ است.

اين ترشحات در حالت طبيعي به عنوان يك سد محافظ عمل مي كنند، اما در زمان اوج توانايي باردار شدن در شما، اين ترشحات به اسپرم اجازه مي دهند تا از مجراي رحم عبور كرده و به سمت رحم بروند، سپس به طرف لوله هاي فالوپ حركت كنند تا با تخمك شما برخورد نمايند.

افزايش دماي بدن: پس از تخمك گذاري، دماي بدن شما ممكن است بين 0.4 تا 1.0 درجه افزايش پيدا كند. شما اين تغيير را احساس نخواهيد كرد، اما مي توانيد با استفاده از يك دماسنج، "دماي پايه بدن" يا BBT خود را اندازه گيري كنيد. دماي پايه بدن يعني دماي بدن در هنگام صبح و پس از بيدار شدن از خواب، پيش از آنكه هرگونه فعاليتي انجام دهيد. اين افزايش دما بيانگر آن است كه تخمك گذاري در بدن شما انجام شده است، زيرا آزاد شدن يك تخمك منجر به تحريك و افزايش توليد هورمون پروژسترون مي گردد، كه دماي بدن را افزايش مي دهد.

زمان حداكثر توانايي شما براي باردار شدن، دو تا سه روز پيش از اين است كه دماي بدن شما افزايش پيدا كند. برخي از متخصصان بر اين باورند كه 12 تا 24 ساعت پس از مشاهده اوليه افزايش دما نيز شما شانس باردار شدن را داريد، اما اكثر آنها اذعان مي كنند كه اين زمان براي حامله شدن خيلي دير است.

پس از تخمك گذاري، يك تا دو روز طول مي كشد تا سطح هورمون پروژسترون به حدي برسد كه دماي بدن شما را افزايش بدهد. اما از آنجا كه تخمك تنها حداكثر 24 ساعت مي تواند زنده بماند، هنگامي كه دماي بدن افزايش پيدا مي كند، ديگر براي باردار شدن خيلي دير شده است،. به همين دليل، متخصصان توصيه مي كنند كه دماي بدن خود را براي چند ماه دقيقا زير نظر گرفته و نموداري براي آن طراحي كنيد تا بتوانيد الگوي افزايش دما را تشخيص داده و زمان احتمالي تخمك گذاري خود را مشخص كنيد. در اين صورت مي توانيد به گونه اي برنامه ريزي كنيد كه دو تا سه روز پيش از موعد افزايش دماي بدن خود، آميزش داشته باشيد.

درد در ناحيه پايين شكم: حدودا 20% از خانمها مي توانند تخمك گذاري و فعاليت مربوط به آن را احساس كنند، كه نشانه هاي آن مي تواند از درد ملايم تا تير كشيدن هاي شديد و ناگهاني باشد. اين حالت، كه به آن ميتل اشمرز ي mittelschmerz گفته مي شود، ممكن است از چند دقيقه تا چند ساعت طول بكشد.

تستهاي پيش بيني كننده تخمك گذاري چگونه كار مي كنند؟
اين تستها كه در داروخانه ها يا فروشگاههاي ديگر موجود بوده و بدون نسخه نيز به فروش مي رسند، افزايش هورمون LH را، كه دقيقا قبل از تخمك گذاري رخ مي دهد، در ادرار شما تشخيص مي دهند. استفاده از اين تستها ساده تر بوده و نتايج آنها نيز دقيق تر از دماسنجهاي BBT است و مي توانند تخمك گذاري را 12 تا 36 ساعت زودتر تشخيص داده و احتمال بارور شدن شما را در همان ماه اولي كه از اين تستها استفاده مي كنيد به حداكثر برسانند.

اما اين دستگاهها خالي از اشتباه نيز نيستند. در مواردي نادر، آنها وجود LH را ثبت مي كنند. در واقع پاسخي كه دستگاه به شما مي دهد، يك جواب "مثبت" يا "منفي" است، نه يك عدد. به اين ترتيب نمي توان تضمين كرد كه در صورت مثبت بودن پاسخ، حتما تخمك گذاري انجام خواهد شد؛ در واقع ميزان هورمون LH مي تواند با يا بدون آزاد شدن تخمك، افزايش پيدا كند. همچنين ممكن است افزايش ميزان اين هورمون به صورت كاذب نيز اتفاق بيفتد، كه دوباره سطح آن كاهش يافته و پس از آن كمي مانده به تخمك گذاري مجددا افزايش پيدا مي كند.

براي به دست آوردن حداكثر دقت، راهنما و دستورالعمل تست را به دقت مطالعه و پيگيري كنيد. با اين حال، اگر راهنماي تست به شما مي گويد كه اولين ادرار خود در طول روز را تست كنيد، ممكن است بهتر باشد كه دومين ادرار خود را تست كنيد. ادرار شما در طول شب غليظ مي شود، كه در نتيجه ممكن است نتيجه تست "مثبت" ولي "كاذب" باشد.

دوره شما از اولين روزي كه پريود آغاز مي شود، محاسبه مي گردد. در صورتي كه دوره شما 28 روزه باشد، تست را از روز يازدهم آغاز كرده و به مدت 6 روز ادامه دهيد؛ يا تست را به تعداد روزهايي كه شركت توليد كننده دستگاه توصيه كرده است، ادامه دهيد. در صورتي كه دوره شما بين 27 تا 34 روز است، روز تخمك گذاري شما ممكن است بين روزهاي سيزدهم تا بيستم باشد. تست را از روز يازهم آغاز كرده و تا روز بيستم ادامه دهيد. در صورتي كه دوره شما نامنظم است، ممكن است به اين نتيجه برسيد كه استفاده از اين تست نمي تواند آزمون مناسبي براي تشخيص زمان تخمك گذاري در شما باشد.$
 

ویژگی های این نسخه:

1.رفع مشکل ناتوانی در جستجوی واژگان بیش از 9 حرفی موجود در نسخه های قبل

2.توانایی ارسال کتاب به دیگران از طریق قسمت "امکانات" نرم افزار بدون نیاز به داشتن اصل نرم افزار در نسخه های جاوا

3.توانایی رویت متن مربوط به قسمت های قبل یا بعد،بدون نیاز به خروج از متن مربوط به هر یک

4.قابلیت اجرا بر روی تمامی گوش های لمسی و اندروید

5.توانایی حرکت خودکار متن با قابلیت تنظیم از یک تا ده ثانیه

6.توانایی تغییررنگ قلم(فونت) ،اندازه فونت و چیدمان صفحه کلید

7.توانایی علامت زدن،یادداشت برداری،برجسته نمودن متن و ارسال قسمتی ازمتن به روش های مختلف

8.توانایی رفتن به یک صفحه یا خط مورد نظر با وارد کردن شماره مربوطه

فایلهای کتاب:

[ پنجشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 21:13 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

بانک اطلاعات روشهای پیشگیری از حاملگی(تصویری)

این کتاب مشتمل بر دانستنی های لازم در خصوص روش های مختلف پیشگیری از حاملگی و بارداری میباشد که مطالب آن توسط اینجانب محمدرضا سلطانی زرندی از سایت های بسیار جمع آوری و جهت اجرا بر روی گوشی های همراه تدوین گردیده است.

نمونه ای از مطالب کتاب:


وازکتومی (بستن لوله در مردان)چیست؟
دراین عمل جلوی انتقال اسپرمها از بیضه و رسیدن آن به مایع منی گرفته می‌شود. اگر در مایع منی، اسپرم وجود نداشته باشد، غیر ممکن خواهد بود که حاملگی رخ دهد.
در عمل جراحی وازکتومی‌به برداشتن بیضه ها نیازی نمی‌باشد و در توانایی تولید منی توسط مردان اختلالی ایجاد نمی‌شود، با انجام این عمل جراحی هیچ تغییری درعملکرد جنسی مردان ایجاد نشده و ویژگیهای مردانه تغییر نمی‌یابد .
بعد ازعمل وازکتومی ‌مردان هنوز قادر خواهند بود که از فعالیت جنسی لذت برده و تغییری در خروج منی احساس نخواهند نمود. تنها تفاوتی که با انجام این عمل ایجاد می‌شود این است که مایع منی فاقد اسپرم خواهد شد.
وازکتومی ‌یک روش دائمی‌ جلوگیری از بارداری می‌باشد و در صورتی که مردی بعد ازعمل وازکتومی ‌تصمیمش عوض شود و بخواهد دوباره بچه‌دار شود به آسانی قابل برگشت نخواهد بود .
بنابراین قبل از اینکه اقدام به عمل وازکتومی‌ شود باید فرد مطمئن شود که دیگر درهر شرایط دیگری خواهان پدر شدن نخواهد بود. با این حال گاهی اوقات می‌توان با یک عمل جراحی، وازکتومی ‌را برگشت داد اما هیچگونه تضمینی وجود ندارد که این عمل موفقیت آمیز بوده و دوباره فرد بتواند صاحب فرزند شود.
 
نحوه عمل جراحی وازکتومی
 وازکتومی‌ یک عمل جراحی راحت و آسان می‌باشد. برای انجام عمل وازکتومی‌، دو روش وجود دارد که عبارتند از :
 ۱) وازکتومی ‌با استفاده از تیغ جراحی و بخیه زدن
 ۲) وازکتومی ‌بدون استفاده از تیغ جراحی
برای اینکه عمل جراحی وازکتومی‌را بهتر بفهمیم، بهتر است ابتدا کمی‌درباره دستگاه تناسلی مردان و عملکرد آن مطالبی بیان شود .
بیضه‌ها عضوی از بدن هستند که تولید اسپرم و هورمون جنسی مردانه تستوسترون می‌کنند. بیضه‌ها در داخل کیسه‌ای به نام اسکروتوم Scrotum قرار دارند. هر بیضه به لوله‌ای کوچک و پیچ در پیچ به نام اپیدیدیم (Epididymis) متصل است .
اسپرمها وقتی از بیضه خارج می‌شوند وارد اپیدیدیم شده و در آنجا حدود شش هفته نگهداری می‌شوند تا کامل و بالغ شوند. اپیدیدیم نیز توسط یک جفت لوله دیگر به نام وازدفرانس (Vas deferens) به غده پروستات متصل می‌گردد. مایع منی در پروستات ساخته میشود و در هنگام مقاربت، این مایع منی با اسپرم مخلوط شده و از آلت تناسلی خارج می‌گردد.
در روش وازکتومی‌ با استفاده از تیغ جراحی، ابتدا اسکروتوم (پوست روی بیضه ) با استفاده از یک ماده بی‌حس کننده که به داخل آن تزریق می‌گردد بی‌حس می‌شود. سپس با مشخص کردن مجرای وازدفرانس در زیر پوست اسکروتوم، یک برش کوچک (معمولا حدود یک سانتیمتر) بر روی اسکروتوم ایجاد می‌شود .
اکنون با بیرون کشیدن وازدفرانس از طریق این سوراخ، دو برش بر روی آن ایجاد می‌کنند و یک سانتیمتر از آن را بر می‌دارند. هر دو سمت بریده شده وازدفرانس را با نخ یا کلیپس و یا با کوتر می‌بندند و سپس آنها را به داخل اسکروتوم بر می‌گردانند. اکنون برشی که بر روی اسکروتوم وجود دارد را با زدن بخیه می‌بندند. سپس تمام این کارها را برای سمت دیگر (بیضه طرف دیگر) انجام می‌دهند.
در روش وازکتومی‌ بدون استفاده از تیغ که به آن اصطلاحا N.S.V. گفته می‌شود ( حروف اول کلمات No – scalpel vasectomy) در مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بعد از انجام بی‌حسی موضعی با استفاده از دو عدد پنس، این عمل انجام می‌شود. از آنجایی که سوراخی که دراین روش ایجاد می‌گردد خیلی کوچک می‌باشد، نیازی به بخیه زدن وجود ندارد.
 
مراقبت پس از عمل وازکتومی
به مدت یک تا سه روز پس از عمل وازکتومی‌، لازم است که فرد استراحت کامل داشته و حرکاتش را محدود نماید تا موجب کاهش تورم شده و اجازه دهد که مجرای وازدفرانس که بریده شده، التیام یابد. اکثر آقایان در چنین مواقعی ترجیح می‌دهند که به پشت خوابیده و پاهایشان را بالا بیاورند .
اگر چه این کار لزومی‌ندارد. انجام حرکات شدید، بلند کردن اجسام سنگین و راه رفتن زیاد باعث افزایش احتمال بروز التهاب و خونریزی در اسکتروم می‌شود .
معمولا به مدت یک هفته کمی‌احساس ناراحتی در افراد طبیعی می‌باشد. داروهای مسکن و ضد التهاب در چنین مواردی می‌توانند سودمند باشد. استفاده از کیسه حاوی یخ هر ۱۵ دقیقه یک بار و به مدت ۱۵ دقیقه میتواند به کم کردن تورم کمک نماید.

زمان لازم برای اطمینان از عدم وجود اسپرمها در منی
 وازکتومی‌ عملی نیست که بوسیله آن سریعا و بلافاصله بتوان نتایج عقیم بودن را مشاهده نمود. اسپرمها می‌توانند به مدت بیش از یک هفته در وازدفرانس، در بین انتهاهای بخیه زده آن و مجرایی که به آلت تناسلی متصل است، باقی بمانند .
در اکثر آقایان، حدود ۱۰ تا ۱۴ بار که مقاربت انجام دادند و منی از آنها خارج شد، به مدت یک تا دو هفته طول میکشد تا مجرای آنها خالی از اسپرم شود. معمولا حداقل دو نمونه از مایع منی در طی یک هفته تا یک ماه بعد از عمل وازکتومی ‌باید گرفته شود و برای آزمایش اسپرم به آزمایشگاه فرستاده شود .
وقتی در برگه آزمایش تعداد اسپرمها صفرگزارش شد و هیچ اسپرمی‌ در مایع منی دیده نشد، آن موقع می‌توان گفت که عمل وازکتومی‌ با موفقیت انجام شده و فرد عقیم شده است. تا آن هنگام باید از سایر روشهای ضد بارداری استفاده نمود.
 از آنجایی که اسپرمها فقط پنچ در صد مایع منی را تشکیل می‌دهند، بعد از عمل وازکتومی‌، فرد هیچ احساسی از کم شدن مایع منی خود نخواهد داشت. عمل وازکتومی ‌بر خلاف بعضی از شایعات هیچ اختلالی درتولید هورمون جنسی مردانه تستوسترون نداشته و باعث کاهش میل جنسی نیز نمی‌شود عوارض جانبی وازکتومی
عوارض جانبی جدی این عمل بسیارنادر می‌باشند. حدود ۱۰ در صد افراد دچار درد، خونریزی و التهاب بیشتری نسبت به سایر افراد خواهند شد. این امر ممکن است به دلیل ایجاد فشار موقتی که در وازدفرانس ایجاد می‌شود پدید آید. درموارد خیلی نادری ممکن است اسپرمها تا حتی یکسال بعد از عمل وازکتومی ‌نیز در مایع منی یافت شوند .
این وضعیت ممکن است به علت مهاجرت آرام و ضعیف اسپرمها در وازدفرانس ایجاد شود و یا اینکه ممکن است نشان دهنده این باشد که انتهای بسته شده وازدفرانس دوباره به یکدیگر متصل شده‌اند. راه حل این وضعیت، انجام دوباره عمل وازکتومی ‌می‌باشد .
گاهی اوقات وضعیتی به نام گرانولوم اسپرم (gronuloma) ایجاد می‌شود که در این حالت اسپرمهای باقی مانده بصورت غده کوچکی جمع می‌شوند و موجب تحریک می‌گردند. این وضعیت معمولا با گذشت زمان خود بخود برطرف می‌شود با این حال گاهی اوقات می‌توان با عمل جراحی آن را برداشت.
 
مزایای وازکتومی
  * یک روش دائمی‌جلوگیری از بارداری می‌باشد
 * اختلالی در فعالیت جنسی ایجاد نمی‌کند
 * نیازی به مراقبتهای روزانه ندارد
 * نسبت به عمل بستن لوله‌های رحم در خانمها، روش وازکتومی ‌بسیار آسان‌تر و ارزان‌تر می‌باشد.
 
معایب وازکتومی
 * از انتقال بیماریهای عفونی مقاربتی جلوگیری نمی‌کند
 * بلافاصله بعد از عمل جراحی اثر عقیم بودن آن آشکار نمی شود
 * نیاز به عمل جراحی کوچکی دارد
 * ممکن است دوباره مجاری وازدفرانس به یکدیگر متصل شوند
 * ممکن است در صورت پشیمان شدن از انجام این عمل، عمل برگشت پذیر بودن آن اجرا نشود.
$

فایلهای کتاب:

[ پنجشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 21:12 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

انتخاب همسر

خانواده سنگ بناي هر جامعه‌ي بزرگ انساني است، و در استحكام رابط اجتماعي و رشد و تعالي يكايك اعضاي جامعه نقشي بنيادين دارد. تلاش در جهت استوار سازي روابط خانوادگي زمينه را براي سلامت اخلاقي و سعادت عمومي امت فراهم مي‌آورد. تحكيم بنياد خانواده دو مرحله‌ي حساس دارد.
1. گزينش همسر
2. شيوه‌ي همسرداري
استاد گرانقدر حضرت آيت الله ابراهيم اميني در كتاب آئين همسرداري نكات دقيق و ريز فراوان از روش‌هاي برخورد دو همسر را با توجه به رهنمودهاي قرآن و سنت مطرح كرده‌اند كه اهل مطالعه با قلم روان و متقن ايشان در مسائل مختلف عقيدتي و تربيتي آشنايي دارند.
اينك كتاب ارزشمند «آيين انتخاب همسر» در جهت تأسيس كانون‌هاي گرم خانواده و تربيت فرزندان صالح و ايجاد جامعه‌اي اسلامي تقديم مي‌شود. سازمان تبليغات اسلامي ضمن سپاسگزاري از مؤلف دانشمند، علاقمندان مسائل تربيتي به ويژه جوانان عزيز را به مطالعه‌ي اين اثر ارزشمند فرا مي‌خواند و اميدوار است چاپ و نشر اين گونه آثار گامي به سوي تكوين نسلي نو بر پايه‌ي معيارهاي اسلامي و ارزش‌هاي مكتبي باشد. انه علي كل شيءٍ قدير.

فایلهای کتاب:

[ پنجشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 21:11 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

دانستنی های ازدواج

دانلود کتاب برای گوشی (دانستنی های ازدواج برای انروید و جاوا)
·         300 عنوان دانستنی ها و آموزش های قبل از ازدواج

·         70 عنوان آموزش و دانستنی های نامزدی، عقد و بعد از ازدواج

·         130 عنوان تازه های روانشناسی زناشویی

·         10 احادیث و روایات

·         50 عنوان بارداری و زایمان

·         24 عنوان اس ام اس

 

فایلهای کتاب:

[ پنجشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 21:9 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

دانستنی های ازدواج

دانلود کتاب برای گوشی (دانستنی های ازدواج برای انروید و جاوا)
·         300 عنوان دانستنی ها و آموزش های قبل از ازدواج

·         70 عنوان آموزش و دانستنی های نامزدی، عقد و بعد از ازدواج

·         130 عنوان تازه های روانشناسی زناشویی

·         10 احادیث و روایات

·         50 عنوان بارداری و زایمان

·         24 عنوان اس ام اس

 

فایلهای کتاب:

[ پنجشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 21:8 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

عناوين اصلي كتاب شامل:

ديباچه؛ پيش‌گفتار؛ بخش اول: كليّات؛ بخش دوم: عوامل خانه‌گريزي؛ بخش سوم: آثار خانه‌گريزي؛ بخش چهارم: همراه با برنامه‌سازان؛ معرفي كتاب؛ پرسش‌هاي كارشناسي؛ كتاب‌نامه
ناشر و تهيه‌كننده: مركز پژوهش‌هاى اسلامى صدا و سيما


مشخصات کتاب :

پديد آورنده: رضا مهكام
شماره: 3172

دانلود نرم افزار :


جاوا آندروید

 

جاوا آندروید

[ جمعه هجدهم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 21:38 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

عناوين اصلي كتاب شامل:

سرآغاز سخن؛ آفرينش عشق؛ نيكو سخنى وجذب دل ها؛ شيرين زبانانِ محبوب.؛ صداقت در گفتار؛ شكارگر دل؛ سخن نيكو ،رمز كاميابي؛ گل گفتن و گل شنفتن؛ قاصدك هاي نياز همسر؛ حرف دل؛ قد رد ا نى؛ پاكيزگى؛ گل بوسه هاي خلوت، نهايت ابراز عشق؛ لبخندهاي جادويى؛ عطر روح انگيز ياز؛ نگاه هاي عاشقانه؛ شنيدن عاشقانه؛ حرمت عشق؛ خو شر ويى؛ فشردن دستان، نشانه دلدادگى؛ آشپزي، جادوي بزرگ زنان؛ نوازش، كليد عشق؛ آغوش هاي رؤيايى؛ راه رفتن هاي معنادار؛ ظرايف روابط زناشويى؛ دلربايى و جذابيت؛ حرف آخر

مشخصات کتاب :

پديد آورنده: مهدي صفري

 

دانلود نرم افزار :


جاوا آندروید

 

جاوا آندروید

[ جمعه هجدهم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 21:37 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

عناوين اصلي كتاب شامل:

مقدمه؛ فصل اول : مباني عشق؛ فصل دوم : اصول عشق؛ فصل سوم : آيين عشق؛ فصل چهارم : پيامدهاي عشق؛ نمودار؛ يادداشت‌ها؛ فهرست‌ها

مشخصات کتاب :

پديد آورنده: حسين حسيني سروري
شماره: 3318

دانلود نرم افزار :جاوا آندروید

 


جاوا آندروید

 

[ جمعه هجدهم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 21:36 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

کتاب الرجال من المریخ والنساء من الزهرةتحمیل

[ یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 22:23 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

•مزاج شناسی ج 1؛ مقدمه : موضوع این جلسه: معرفی روش های تشخیص بیماری در طب اسلامی و معرفی جهت گیری های درمانی در طب اسلامی (تطهیر جسمی، معدی، خونی، جنسی، روانی)

•مزاج شناسی ج 2 : موضوع این جلسه: معرفی روش های تشخیص بیماری در طب اسلامی و معرفی جهت گیری های درمانی در طب اسلامی (تطهیر جسمی، معدی، خونی، جنسی، روانی)

•مزاج شناسی ج 3 : موضوع این جلسه: مزاج شناسی، اخلاط اربعه، کاربردهای مزاج شناسی در نظام خانوادگی، تغذیه، گرمی و سردی، ارکان اصلی نظام خلقت (آتش، هوا، آب، خاک) و ...

•مزاج شناسی ج 4 : موضوع این جلسه: مزاج شناسی، اخلاط اربعه، کاربردهای مزاج شناسی در نظام خانوادگی، تغذیه، گرمی و سردی، ارکان اصلی نظام خلقت (آتش، هوا، آب، خاک) و ...

•مزاج شناسی ج 5 : موضوع این جلسه: مراحل خلقت (گیاهان، حیوانات، انسان)، شکل گیری نطفه، به دنیا آمدن بچه، برخی خصوصیات رفتاری افراد گرم و سرد و ...

مزاج شناسی ج 6 : موضوع این جلسه: مراحل خلقت (گیاهان، حیوانات، انسان)، شکل گیری نطفه، به دنیا آمدن بچه، برخی خصوصیات رفتاری افراد گرم و سرد و ...

•مزاج شناسی ج 7 : موضوع این جلسه: مزاج سن، مزاج موقعیت جغرافیایی، مزاج موقعیت معنوی جغرافیایی، غذای خوراکی، غذای بویایی و ...

•مزاج شناسی ج 8 : موضوع این جلسه: غذای شنیداری، غذای دیداری، غذای پنداری، غذای جذبی و غذای جنسی

•مزاج شناسی ج 9 : موضوع این جلسه: غذای شنیداری، غذای دیداری، غذای پنداری، غذای جذبی و غذای جنسی

•مزاج شناسی ج 10 : موضوع این جلسه: تقویت غذای جنسی، غذای انس و شکل گیری اخلاط اربعه در بدن

•مزاج شناسی ج 11 : موضوع این جلسه: تقویت غذای جنسی، غذای انس و شکل گیری اخلاط اربعه در بدن

•مزاج شناسی ج 12 : موضوع این جلسه: شکل گیری مزاج در انسان، مزاج معتدل، مزاج صفراوی (گرم و خشک)، مزاج دموی (گرم و تر)، مزاج بلغمی (سرد و تر)، مزاج سوداوی (سرد و خشک)

•مزاج شناسی ج 13 : موضوع این جلسه: شکل گیری مزاج در انسان، مزاج معتدل، مزاج صفراوی (گرم و خشک)، مزاج دموی (گرم و تر)، مزاج بلغمی (سرد و تر)، مزاج سوداوی (سرد و خشک)

•مزاج شناسی ج 14 : موضوع این جلسه: شکل گیری مزاج در انسان، مزاج معتدل، مزاج صفراوی (گرم و خشک)، مزاج دموی (گرم و تر)، مزاج بلغمی (سرد و تر)، مزاج سوداوی (سرد و خشک)

•مزاج شناسی ج 15 : موضوع جلسه: بیماری های صفراوی، بیماری های دموی و بیماری های بلغمی

•مزاج شناسی ج 16 : موضوع جلسه: بیماری های صفراوی، بیماری های دموی و بیماری های بلغمی

•مزاج شناسی ج 17 : موضوع جلسه: بیماری های سوداوی

•مزاج شناسی ج 18 : موضوع جلسه: بیماری های سوداوی

•مزاج شناسی ج 19 : موضوع جلسه: زمینه های پیدایش سودا

•مزاج شناسی ج 20 : موضوع جلسه: زمینه های پیدایش سودا

•مزاج شناسی ج 21 : موضوع جلسه: نکاتی در تجویز دارو و استفاده از سرکنگبین در غلبه اخلاط مختلف

•مزاج شناسی ج 22 : موضوع جلسه: نکاتی در تجویز دارو و استفاده از سرکنگبین در غلبه اخلاط مختلف

•مزاج شناسی ج 23 : موضوع جلسه: مزاج صنعتی، مزاج تربیتی، تکرار و عادت، تمرین عملی مزاج شناسی تطبیقی (مردان)

•مزاج شناسی ج 24 : موضوع جلسه: مزاج صنعتی، مزاج تربیتی، تکرار و عادت، تمرین عملی مزاج شناسی تطبیقی (مردان)

•مزاج شناسی ج 25 : موضوع جلسه: تمرین عملی مزاج شناسی تطبیقی (مردان)

•مزاج شناسی ج 26 : موضوع جلسه: درمان اخلاط ترکیبی و پاسخ به سوالات

•مزاج شناسی ج 27 : موضوع جلسه: درمان اخلاط ترکیبی و پاسخ به سوالات

•مزاج شناسی ج 28: موضوع جلسه: تمرین عملی مزاج شناسی تطبیقی (زنان)

•مزاج شناسی ج 29 : موضوع جلسه: تمرین عملی مزاج شناسی تطبیقی (زنان)

امیدوارم استفاده کنید و بنده را نیز دعا کنید...

[ چهارشنبه بیست و یکم دی ۱۳۹۰ ] [ 19:43 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

نویسنده: معمار منتظرين 

حجم کتاب: 179 KB

هدف اصلي از تهية اين مطالب، آگاهي دادن دوستان عزيز در مورد مسئله ازدواج، انتخاب همسر و برطرف نمودن موانع ازدواج مي باشد. موضوع انتخاب همسر از مهمترين و سرنوشت سازترين انتخابهاي آدمي در طول زندگي است.

دانلود

[ دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰ ] [ 15:22 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

حجم کتاب: 176 KB

کتابي براي زوج هاي جوان براي داشتن زندگي مسالمت آميزتر

دانلود

[ دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰ ] [ 15:12 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

[ دوشنبه شانزدهم آبان ۱۳۹۰ ] [ 10:33 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

نام کتاب: روزهای خوش نامزدی

خلاصه موضوع کتاب: نامزدی، دورانی که چه بسا از شیرین ترین و به یاد ماندنی ترین روزهای تمام عمر هر زوجی محسوب می شود. ولی به راستی این دوران برای چه کاری پیش بینی شده است. وقت چه کاری است؟ چه کارهایی را باید در این دوران انجام داد و چه کارهایی را نه ؟!...

برای دانلود این کتاب         اینجا را کلیک کنید

حجم: 99 کیلوبایت

[ جمعه سیزدهم آبان ۱۳۹۰ ] [ 12:54 ] [ مجید کمالی ]

[ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ،